• تاریخ انتشار : 1401/02/24 - 09:01
  • تعداد بازدید خبر : 136
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور:

گلوگاه‌های فساد در دستگاه‌ها شناسایی شود/ بازرسان به مطالبات مردمی ورود کنند

قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور بر لزوم شناسایی گلوگاه‌های فساد در دستگاه‌ها تاکید کرد و گفت: بازرسان باید به مطالبات مردمی ورود کنند تا خروجی اقدامات اثربخش باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، دکتر احمد رحمانیان در جلسه نظارت حقوقی بر برنامه‌های نظارت و بازرسی در جمع بازرسان و مشاوران سازمان با اشاره به جایگاه و نقش مهم بازرسی در خصوص اهداف برگزاری این نشست بیان کرد: این سازمان مرجع عام نظارتی بر همه بخش‌ها و همه امور مربوط به دستگاه‌هاست و در بعد نظارتی هیچ دستگاهی به غیر از بازرسی این شان نظارتی را ندارد.
وی با بیان اینکه خروجی کار سازمان بازرسی گزارش یا ارسال نامه‌های هشداری به دستگاه‌هاست، ادامه داد: به طور حتم آن دسته از گزارش یا حتی نامه‌هایی که از سازمان تحت هر عنوان به مراجع یا دستگاه‌های ذی‌ربط ارسال می‌شود باید جامع، مستدل و متقن و از استحکام کامل برخوردار باشد.
قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه در گزارشات سازمان باید مسائل و دغدغه‌های مردم در دستگاه اجرایی مورد توجه قرار گیرد بر لزوم توجه به حسن اجرای مقررات تاکید کرد و افزود: نگاه در بازرسی‌ها شناسایی و برخورد با گلوگاه‌های فساد باشد.
رحمانیان تاکید کرد؛ برای شناسایی این گلوگاه‌ها باید به قوانین و مقررات تسلط کافی داشت تا ضمن ورود به موضوعات و مشکلات امروزی جامعه و مطالبات مردمی خروجی کار اثربخش و مثبت باشد.

کلمات کلیدی
فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی