• تاریخ انتشار : 1400/09/01 - 14:20
  • تعداد بازدید خبر : 72
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پیگیری مشکل رانندگان کامیون‌های حمل سوخت در مرز خراسان‌جنوبی از سوی بازرس‌کل استان

بازرس‌کل استان خراسان جنوبی در بازدید از مرز ماهیرود ضمن حل مشکل تردد کامیون‌های باری از طرف کشور افغانستان، در خصوص ایجاد رویه واحد در کشور افغانستان جهت تسهیل نوبت‌دهی به کامیون‌های حمل سوخت با طرف افغانستانی مذاکره کرد.

به گزارش روابط عمومی بازرسی‌کل استان خراسان جنوبی، پیرو اعتراض تعداد زیادی از رانندگان کامیون‌های حمل سوخت درخصوص نحوه نوبت‌دهی و تعیین محل پارکینگ توقف ضمن برگزاری جلسه فوری با مسئولین ذی‌ربط در محل بازرسی‌کل استان، گزارش هشداری طی نامه‌‌ای به استانداری استان خراسان‌جنوبی ارسال شد. همچنین متعاقب این نامه، جلسه‌ای در مرز ماهیرود در خصوص حل مشکل نوبت‌دهی تشکیل شد ولی باتوجه به اینکه اصلاح نوبت‌دهی مستلزم ایجاد رویه واحد از طرف کشور افغانستان بود در نهایت مهدی رحیمی بازرس‌کل استان طی بازدیدی که از مجتمع‌های مرزی در محل نقطه صفر مرزی داشت، با نماینده طرف افغان موضوع را پیگیری و طرف افغانستانی درخصوص ایجاد رویه واحد در کشور افغانستان جهت تسهیل نوبت‌دهی قول مساعد داد.

همچنین بازرس‌کل استان خراسان‌جنوبی در این بازدید مشکل توقف تردد کامیون‌های باری از طرف کشور افغانستان را پیگیری و رفع کرد.

بر اساس این گزارش باتوجه به استاندارد نبودن باک کامیون‌های طرف‌های افغان و همچنین حمل غیرقانونی روغن توسط کارگران افغان (با وجود ممنوعیت صادرات) و اختلاف‌نظر بین دو کشور، تردد کامیون‌ها در مرز و انجام مبادلات تجاری متوقف شده بود که با پیگیری‌های بازرس‌کل استان و حضور مدیرکل گمرکات استان و سایر مسئولین ذی‌ربط در نقطه صفر مرزی و با رایزنی‌های صورت گرفته مشکل مرتفع و از صبح روز چهارشنبه گذشته تردد کامیون‌ها به روال عادی بازگشت.

فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی

تصاویر

 -